Pobyty spolku Hippokrates na Biofarmě Skřivánek hippoklatovy.cz

Pobyty spolku Hippokrates na Biofarmě SkřivánekPobyty spolku Hippokrates na Biofarmě Skřivánek

Nabízíme vám pobyty v klidu venkova na naší farmě. Areál je dostatečně velký, abyste zde našli své místo. Rádi vám ukážeme naše hospodářství a můžete ochutnat i naše bioprodukty. Můžete si objednat pobyt s volným programem nebo pobyty s hipoterapií.

Žijeme na farmě v souladu s přírodou. Máme vlastní bioprodukty, koně i další hospodářská zvířata. Věříme, že soužití člověka se zvířaty má nejen praktickou stránku, ale i přesah. Zejména dětem chceme ukázat přirozený způsob života na farmě. Vše předáváme formou zážitku a hry. Rozvíjíme přátelství mezi dětmi, podporujeme jejich kreativitu a spolupráci.

Náš spolek se dlouhodobě věnuje hipoterapii. Pro náročné poskytujeme profesionální jízdy s koňmi, zácvik i školení.

Pobyty venku

Tee-pee, stan, karavan

Pobyty s hipoterapií

Jedná se o metodu fyzioterapie využívající přirozený pohyb koně v kroku jako stimul a rehabilitační prvek. Krok koně se promítá do trojrozměrného pohybu koňského hřbetu, který se stává pro terapii jedinečnou balanční plochou. Cílem je správné zasazení klienta do pohybu kráčejícího koně, dosažení pohybové souhry klienta s pohybem hřbetu koně a jemné koordinace případných změn. Tím dochází k aktivaci ať už retardovaných nebo postižených pohybových programů, které jsou způsobeny poruchou CNS, onemocněním nebo úrazem. Toto programování pohybových vzorů má významný pozitivní dopad na pohybové funkce klienta. Kůň je vždy veden vodičem a klient je z hlediska ovládání koně pasivní (nejedná se o ježdění na koni).

Potřebujete poradit?

Rychlý kontakt
+420 736 503 256
Zpráva